Zeka Gücü'yle Gelen Ödül | Teknobahçe

Zeka Gücü’yle Gelen Ödül

Turkcell’in özel yetenekli çocuklar için teknolojiyi kullanarak fırsat eşitliği sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Zeka Gücü Projesi; iş ve pazarlama dünyasının en prestijli projelerinin değerlendirildiği ve bu yıl salgın tedbirleri sebebiyle dijital ortamda gerçekleştirilen The Loyalty Magazine Awards’ın “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Girişimi” (Best Corporate Social Responsibility Initiative Linked to Loyalty) kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

Bu teknoloji çağında en önemli kişilerin çocuklar olduğu bir gerçek. Onları ne kadar var olan teknolojiyle iç içe tutup geliştirebilirsek, ileride onların bu seviyeleri daha da yukarılara çıkarma ihtimalleri artacaktır. Bu bağlamda Turkcell’in uzun süredir yürüttüğü Zeka Gücü projesi ile çocuklar bu imkanlara ulaşıyor ve geleceğe bir adım daha yaklaşıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde yürütülen ve “robotik kodlama, yazılım, uzay bilim, yapay zeka, drone ve akıllı ev teknolojileri” alanında eğitimler verilen Turkcell’in Zeka Gücü Projesi’ne şimdiye dek Türkiye’nin dört bir yanından 70 bini aşkın çocuk katıldı. Projeyle; teknoloji üreten nesiller yetiştirilmesi hedefleniyor.

“Zeka Gücü ile çocuklar Türkiye’yi daha iyi noktalara taşıyacak”

Turkcell’in dünya çapında ses getiren projelere imza atan bir marka olmasından ötürü gurur duyduğunu söyleyen Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar şöyle konuştu: “Hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimiz ile teknolojiyi kullanarak herkese fırsat eşitliği imkanı sunmayı amaçlıyoruz. The Loyalty Magazine Awards’ta Zeka Gücü projemizle büyük ödüle layık görülmemiz yaptığımız işlerin Türkiye sınırlarını aştığını gösteriyor. Binlerce özel yetenekli çocuğumuzun hayatına dokunma şansı yakaladığımız Zeka Gücü projemiz ile çocuklarımız teknolojiyi daha iyi öğrenirken Türkiye’yi de çok daha iyi noktalara taşıyacak. Turkcell ailesi olarak herkesin hayatını güzelleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Turkcell aynı yarışmada geçen yıl Gamification (Oyunlaştırma) kategorisinde Sürpriz Nokta ile büyük ödülü kazanmış, GNÇ Çatlat uygulamasıyla da Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi şampiyonluğunu elde etmişti.

Kaynak: www.haberturk.com

1 Comment

  • Gizem

    “Onları ne kadar var olan teknolojiyle iç içe tutup geliştirebilirsek, ileri de onların bu seviyeleri daha da yukarılara çıkarma ihtimalleri artacaktır.” Bu bakış açısı en az yazılım kadar her alanda benimsenir ve sağlam adımlar atılırsa çok daha güzel bir geleceğin bizi beklediğinden şüphem yok…
    “Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır.”-Mustafa Kemal Atatürk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir