Xiaomi'den Konuşmaları Algılayabilen Fare: Mi Smart Mouse | Teknobahçe

Xiaomi’den Konuşmaları Algılayabilen Fare: Mi Smart Mouse

Xiaomi, sesli komutlara cevap verebilen bir mouse çıkartmaya hazırlanıyor. İlk olarak SIG olarak adlandırılan Bluetooth Özel İlgi Grubu‘nda ortaya çıkan Xiaomi Mi Smart Mouse, güncel bir kablosuz bağlantıya ve 4000 DPI yani duyarlılığa sahip olması bekleniyor.

Günümüz teknolojilerine her zaman ayak uyduran ve hatta ileriye taşıyabilmiş olan Xiaomi, aynı zamanda da bir akıllı cihaz üreticisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu kez de akıllı özelliklere sahip bir fare üstünde çalışıyor. Bluetooth SIG’den aldığı sertifikaya göre bu mouse kullanıcının sesine göre yanıt verebilecek.

Bu dokümantasyonda ayrıca Mi Smart Mouse’un da ” Çeviri ” özelliklerine sahip olacağı belirtiliyor. Kullanıcılar, bir farenin sesli asistan olarak kullanılmasından ve çeviri gibi önemli işlerin yapılabilmesinden memnun olacakları muhtemel görünüyor. Çünkü şu anki aksesuarlar insanların ihtiyacına cevap verebilmek için donatılıyor ve birçok işlevleri sayesinde gayet ilgi görüyorlar.

Daha spesifik olarak, XASB01ME model numarası altında satılabilecek ürün Bluetooth 5.0 ile donatılacak ve 4000 DPI değerine sahip olacak.

Xiaomi Mi Smart Mouse ayrıca tek yönlü bir tıklama tekerleğine de sahip olabilir. Şu anki bilgilerin tam kesinliği olmamakla birlikte ürün, kablosuz bir fare olarak açık bir şekilde kategorize edilmiyor. Ancak Xiaomi, bu durumda böyle cihazlar yapma deneyimine sahip bir firma.

Kaynak: Bluetooth SIG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir