Xiaomi, Dünyanın En Yenilikçi 50 Şirketi Arasına Girmeyi Başardı | Teknobahçe

Xiaomi, Dünyanın En Yenilikçi 50 Şirketi Arasına Girmeyi Başardı

24. sırada yer alan Xiaomi, sınır tanımayan inovasyon çabalarıyla tanınıyor ve birçok alanda gelişim göstererek yenilikçi, kullanıcı dostu tavırlarıyla tüketicilerin onayını kazanmış durumda.

Özellikle akıllı telefon dünyasındaki fiyat / performans telefonlarıyla bilinen Çinli teknoloji devi Xiaomi, bu listeye 3.kez katılarak bir başarı gösterdiğini kanıtladı. Daha önce de 2014 ve 2016 yıllarında bu listede yer almıştı.

İşte 2020’nin En Yenilikçi 50 Şirketi Listesi:

Pekin, ÇİN, 23 Haziran 2020 – Boston Consulting Group’un (BCG) son raporuna göre, küresel teknoloji de önemli bir paya sahip Xiaomi, 2020’nin dünyadaki en yenilikçi 50 şirketi arasında 24. sırada yer alıyor ve listede yeniden ortaya çıkıyor. 

BCG’nin raporu: En Yenilikçi Şirketler 2020: Seri İnovasyon Zorunluluğu, Xiaomi’yi her bir firmanın sınır çeşitliliğini ve yoğunluğunu yakalayan yeni bir puanlama boyutuna dayanan aktif sektörler arası inovasyon çabaları için kabul ediyor. 

Xiaomi Uluslararası Başkanı Shou Zi Chew, üçüncü kez yakaladıkları bu başarıyla ilgili olarak “Bu sonuç, yenilikçi teknolojilerle dünyadaki herkese daha iyi bir hayat sunma misyonumuzla örtüşüyor. Bu, dünya genelinde varlık gösterdiğimiz 90’dan fazla pazarda yer alan Mi hayranları ve kullanıcıları için bilindik bir durum. Bu şirkette, teknolojinin önerebileceklerinin sınırlarını zorlamak için cesur yenilikleri kucaklıyoruz” ifadelerini kullandı.

Xiaomi, önümüzdeki 5 yıl içinde “5G + AI + IoT” (5G + AIoT) ve sonrasındaki liderliğini iki katına çıkarmak için “5G + AIoT” ye en az 50 milyar RMB (~ 7 milyar USD) yatırım yapmayı taahhüt ediyor. Amaçları yeni nesil süper internet ve bu yeni akıllı çağda şirketin kazanmasını sağlamak.

Xiaomi ayrıca araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) yatırımlarını da sürekli olarak artırıyor. 2019 yılında şirketin Ar-Ge yatırımı, önceki üç yıldaki önemli Ar-Ge büyümesi nedeniyle yıllık% 29.7 artışla 7.5 milyar RMB’ye ulaştı. 2020 yılında yatırımın 10 milyar RMB’ye çıkması bekleniyor. 31 Mart 2020 tarihi itibariyle toplam 8.984 olan Ar-Ge personeli çeşitli departmanlarda görev almış ve tüm tam zamanlı çalışanların %48,6’sını oluşturuyor.

Xaiomi, 2014 ve 2016’nın en yenilikçi 50 şirketi arasında sırasıyla iki kez 35. sırada yer almıştı.

Kaynak: https://blog.mi.com/en/2020/06/24/xiaomi-makes-reappearance-in-the-worlds-50-most-innovative-companies/

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir