WhatsApp'a Yeni Özellikler Geliyor | Teknobahçe

WhatsApp’a Yeni Özellikler Geliyor

180’den fazla ülkede 2 milyardan fazla kişinin arkadaşları ve ailesiyle, haberleşmesi için kullanılan WhatsApp’a yeni özellikler geliyor.

İşte yeni özellikler:

QR kodları: WhatsApp, yeni biriyle tanıştığınızda QR kodunu tarayarak onu kişilere ekleme özelliği getiriyor.Artık numaraları tek tek girmenize gerek kalmayacak!

WhatsApp Web ve Masaüstü için Koyu Mod: Oldukça popüler olan Koyu mod(Dark Mode) teması artık bilgisayarınızda da kullanılacak.

Hareketli Çıkartmalar: Çıkartmalar WhatsApp üzerinden iletişime geçmenin en hızlı popülerleşen yöntemlerinden biri oldu.Kendinizi ifade etmenizi kolaylaştıran yeni hareketli çıkartmalar geliyor.

Görüntülü grup aramalarında geliştirmeler: Sekiz kişinin aynı anda katılabildiği görüntülü aramalarda istediğiniz kişiye odaklanmanızı sağlayacak özellik geldi.İstediğiniz katılımcının videosunu basılı tutarak tam ekran olacak şekilde büyütebileceksiniz. Ayrıca, 8 veya daha az katılımcı içeren grup konuşmalarına video simgesi eklenecek. Bu sayede kolayca görüntülü grup araması başlatılabilecek.

Durum özelliği şimdi KaiOS’te de kullanılabiliyor: 24 saatten sonra kaybolan güncellemeler paylaşmanıza imkan veren bu özelliğin keyfini KaiOS kullanıcıları da çıkarabilecek.

Bu özellikler, önümüzdeki birkaç hafta içinde WhatsApp’ın en güncel sürümleriyle kullanıma sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir