Ücretsiz Online Eğitim İçin En İyi 5 Site | Teknobahçe

Ücretsiz Online Eğitim İçin En İyi 5 Site

online eğitim

Günümüzde yazılıma olan ilginin artmasıyla birlikte online yazılım eğitim sitelerine olan ilgi de artış gösterdi. Artan ilgiye karşı online yazılım eğitim siteleri içerik bakımından zenginleşti.Bu da karşımıza yeni bir sektör çıkararak eğitimlerin online ortama aktarılmasına olanak sağladı. Peki kim bu online eğitim siteleri ? Bizlere nasıl içerikler üretiyorlar ?

1.Udemy

udemy online eğitim

Udemy‘de milyonlarca öğrenci, programlama ve veri biliminden pazarlama ve hobi kurslarına kadar 150.000’den fazla çevrim içi kurs veren 57.000 uzman eğitmenden yeni beceriler kazanıyor.Birçok alanda uzmanlar tarafında verilen kurslar ile sektörde sizi söz sahibi yapmayı hedefliyor.

Ücretsiz kurs mantığı tamamen Coursera‘ya benzeyen Udemy, takipçilerinin özel ücretli içerikler üretmesine izin verir.

2.Coursera

Coursera online eğitim

Coursera, dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler ve kuruluşlarla iş ortaklığı yapan bir online eğitim sitesidir.

Ücretsiz online eğitim için oldukça kullanışlı bir site olan Coursera, birçok üst düzey üniversite, müze ve vakıftan giriş seviyesinden ileriye seviyeye kadar çok çeşitli kurslar içerir.

3.Khan Academy

Khan Academy online egitim

Khan Academy içerikleri herkese açık olarak sunan bir online eğitim sitesidir.Alışılagelmiş eğitim sisteminin dışına çıkan kendine özgü fikirleriyle yoluna devam eden Khan Academy , kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.Kim olursanız olun hiçbir ücret ödemeden Khan Academy’e ulaşabilirsiniz.

4. Alison

Alison online egitim

Alison, genel olarak iş dünyası,teknoloji ve sağlık alanlarında kurslar içeren içerikleriyle başarı yakalamış online eğitim sitesidir. Kursları başarılı bir şekilde bitiren öğrencisine kurs sonunda sertifikasyon sunan ücretsiz bir eğitim sitesidir.

5.Codecademy

Codeacademy online eğitim

Codecademy, yazılım sektöründe uzmanlaşmak isteyen kullanıcılarını en iyi seviyede eğitim vererek başarı yakalamalarına yardımcı olan online eğitim sitesidir. Codecademy canlı bir uygulama penceresi içerir. Bu, ders materyallerini görüntülerken kodlama yapabileceğiniz anlamına gelir.

CodeAcademy, yazılım sektöründe uzmanlaşmış eğitmenlerle çalışarak kurs takibi kolay ve güzel organize edilmiş yapıyla kullanıcılarına hizmet sunar.İlerlemenizi her zaman takip edebileceğiniz kullanıcı dostu bir sitedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir