Türk Hosting Devi Natro team.blue Şirketine Satıldı | Teknobahçe

Türk Hosting Devi Natro team.blue Şirketine Satıldı

natro.teamblue tarafından satın alındı.

Türkiye’deki web hosting devleri arasında yerini almış olan Natro şirketi satıldı. Natro Avrup’da faaliyetlerini sürdüren team.blue şirketine satışı için anlaşmalar imzalandı. Natro tarafından bu satış için bir açıklama yapıldı mı? Team.Blue firması sektördeki faaliyetleri nelerdir?

Natro team.blue satış sonrası nasıl bir açıklama yaptı?

1999 yılında kurulan Natro , Türkiye’nin önde gelen hosting sağlayıcılarından biridir.Etki alanı adları, web barındırma çözümleri, e-posta, sanal sunucular ve çeşitli güvenlik çözümlerini içeren kapsamlı bir ürün yelpazesine sahiptir. 120.000‘den fazla müşteri ve 500K + alan adının kayıtlı olmasıyla birden fazla pazar segmentinde lider konumdadır.

Natro’nun team.blue şirketine satılması üzerine Natro şirketin finansal danışmanlığını üstlenen Ventura Partners yönetici ortaklarından Kerim Kotan yaptığı yazılı açıklama şu ifadeleri kullandı:

Natro-team.blue satın alması Türkiye internet sitesi barındırma (web hosting) sektörünün en büyük ve en önemli işlemi oldu.”

“20 senedir söylediğim gibi ülkemize yabancı yatırımcının ilgisi hiçbir zaman bitmez. İnsanların evlerinden çıkamadığı son 2-3 aylık dönemde başarıyla gerçekleştirdiğimiz Natro’nun team.blue’ya satışı ve yine aynı dönemde bitirme aşamasına getirdiğimiz 4-5 farklı proje bunun en büyük kanıtı.”

Kotan, “Salgın sonrasında da yabancı yatırımcının ilgisi sürüyor, Natro’nun blue.team’e satışı ve yine aynı dönemde bitirme aşamasına getirdiğimiz 5 farklı proje de bunun en büyük kanıtı.” dedi.

team.blue takım CEO’su Jonas Dhaenens bu satıştan çok memnun olduklarını ve bu adım her iki şirket için de yararına olduğunu vurgulayarak şu açıklamayı yaptı.

“Natro’nun vizyonunun tüm ekipte başardıklarımızla nasıl mükemmel bir şekilde birleştiğini görmek canlandırıcı. Team.Blue Türkiye’deki işletmeler için kullanımı kolay ve güvenilir dijital araçlar sunmak Natro’nun misyonunun merkezindedir. Natro müşterileri için her gün bu sözü yerine getiren 70’den fazla yeni meslektaşımı ağırlamaktan heyecan duyuyorum.”

Natro firması CEO’su Nedim Mitrani şu açıklamalara yer verdi:

Natro ekibine katılma ihtimalinden dolayı heyecanlıyım. team.blue Şimdi en büyük Avrupalı ​​ev sahiplerinden biri tarafından desteklenen Natro, ürünleri ile müşterileri şaşırtmaya devam edecek ve Türk segmentinde daha da büyümeyi hedefleyecek. Bu, Natro‘nun başarı öyküsünde yeni bir bölüm!”

Natro’yu satın alan team.blue şirketinin sektördeki faaliyetleri nelerdir?

team.blue firmasının sektördeki faaliyetleri

Avrupa’nın hosting şirketi team.blue ise bünyesinde Combell, TransIP, Register Group, UnoEuro, Hosting Ireland ve DanDomain gibi birçok farklı markayı barındırıyor. Avrupa’da toplam 10 farklı ülkede hizmet vermeye devam eden grup, 2 milyondan fazla KOBİ, küçük/ev ofis ve yazılım geliştiricilerine destek veriyor. team.blue, yazılım, hizmet sektöründe yatırım yapan ve yönetimi altındaki varlıkların değeri 12 milyar $’dan fazla olan özel sermaye fonu Hg Capital’ın portföy şirketlerinden birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir