Tesla Cybertruck suda yüzebilecek mi? | Teknobahçe

Tesla Cybertruck suda yüzebilecek mi?

Tanıtıldığı günden bugüne kadar pek çok konsept çalışmasıyla gündeme gelen Tesla Cybertruck ile ilgili Elon Musk’tan ilginç bir iddia geldi.

Aracın suda gidebilme yeteneğiyle alakalı markanın CEO’su Elon Musk bir paylaşımda bulundu. Peki Cybertruck gerçekten yüzebilecek mi?

Bundan yıllar önce Electrek yaptığı bir paylaşımda markanın Model S otomobilinin su ile dolu bir tünelde de gidebileceğini merak etmişti. Elon Musk da bunu paylaştığı bir tweet ile anlatmıştı.

Musk, “Kesinlikle bunu denemenizi önermiyoruz ama Model S iyi bir biçimde yüzebilir ve iyi bir tekne olabilir. Özellikle tekerlek dönüşüyle rahatça ilerleyebilir” anlamına gelen bir paylaşımda bulundu.

Musk, otomobilin bataryasının hem hava hem de su geçirmez biçimde tasarlanması sebebiyle aracın suda gidebileceğinden bahsetti.

Tabiî ki bu durumu önermeyen CEO, elektrik motorlu araçların içten yanmalı motorlu araçlara göre su geçirmezlik konusunda daha sağlam olduğunu savundu.

Bu konunun uzaması üzerine Cybertruck hakkında da sosyal medyadan gelen yüzebilir mi sorusuna Musk, “Evet, bir süre yüzecek.” şeklinde cevap verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir