Sony, 60 Yıl Sonra İlk Kez İsim Değiştirdi: Yeni İsim Sony Group | Teknobahçe

Sony, 60 Yıl Sonra İlk Kez İsim Değiştirdi: Yeni İsim Sony Group

Sony China‘ya göre , geçtiğimiz cuma günü yapılan hissedarlar toplantısında hissedarlar şirket adını “Sony Group” olarak değiştirme teklifini onayladılar. İsim değişikliği Nisan 2021’de geçerli olacak. 

Sony, Japonya’dan çok uluslu bir şirket. Ana işi elektronik ürünlerin geliştirilmesidir. 1946 yılında Jing Shenda ve Shoda Morita tarafından kuruldu. Bugün, merkezi Sony City, Konan, Minato-ku, Tokyo’da.

Şirket ilk kez 60 yılı aşkın bir süre sonra adını değiştirecek. İsim değişikliği, daha geniş bir kimlik konumlandırmasına yol açacaktır. Daha önce de söylediğimiz gibi, elektronik geliştirme Sony‘nin ana işi. 
Yeniden markalaşma, finansal hizmetler ve diğer işletmelerdeki çabalarını artıracağı anlamına geliyor. Hedef, bu diğer işleri elektronikle eşit hale getirmektir.

Sony CEO’su Yoshida Kenichiro, “Şirketin Sony Group olarak yeniden adlandırılmasına karar verdik, çünkü işletmenin gelişimini ve gelişimini desteklemek için iş portföyümüzün çeşitliliğinden tam olarak yararlanmak istiyoruz.” dedi.

Japon şirketi aslında “Sony” olarak başlamadı

Sony‘nin asıl adı “Tokyo Telecommunications Industry Co., Ltd.”. Ancak bu isim 1958’de “Sony” olarak değiştirildi. O zamanlar “Sony”, kurucu ortak Shoda Morita’nın küresel bir marka yaratma tutkusunu temsil ediyor. Yoshida, yaklaşan değişikliklerin şirketi bir sonraki yeni aşamaya taşıyacağına inanıyor.

Kaynak: https://www.gizchina.com/2020/07/02/sony-to-change-its-name-for-the-first-time-in-over-60-years/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir