SAP, Tedarik Zincirindeki Zorluklarla Başa Çıkabilecek ve Post-Pandemi Dönemine Sürdürülebilirlik Katacak Yeniliklerini Sundu | Teknobahçe

SAP, Tedarik Zincirindeki Zorluklarla Başa Çıkabilecek ve Post-Pandemi Dönemine Sürdürülebilirlik Katacak Yeniliklerini Sundu

Dünyanın dört bir yanındaki şirketler benzeri görülmemiş zorluklarla karşılaştıklarından, çalışanlarını, müşterilerini ve tedarikçilerini daha iyi desteklemelerine yardımcı olacak güvenilir bilgiler sağlayan teknolojilere yöneliyorlar. Bu ihtiyaçları karşılamak için hızlanan SAP SE, teknoloji ve yazılımdan çok daha fazlası ile yenilik yapıyor.

15-19 Haziran 2020′de çevrimiçi düzenlenen SAPPHIRE NOW Converge konferansında SAP, şirketlerin tedarik zincirini ve sektöre özgü süreçleri geliştirmelerine, iş ağı üzerinden bağlantı kurmalarına ve sürdürülebilirliği iş başarısının kritik bir ölçüsü olarak yerleştirmelerine yardımcı oluyor.

SAP Ürün Mühendisliği SAP SE İcra Kurulu üyesi Thomas Saueressig, “Belirsiz zamanlarda, şirketlerin mevcut COVID-19 krizi sırasında ve ötesinde çevikliği ve esnekliği artırmak için kendilerine güvenen kararlar almalarına yardımcı olacak güvenilir bir ortağa ihtiyacı var” dedi.

Konuşmasına devam eden Saueressig, “Günümüzün hiper bağlantılı dünyasında, işletmelerin çevre ve pazar değişikliklerine hızlı tepki vermeleri daha da önemlidir. Bu zorlukları, müşterilerin sürdürülebilirliği ele almaları, sektörlerinde liderlik yapmaları ve iş ağlarını büyütmeleri için yeni yöntemlerle çözmeye yardımcı oluyoruz. SAP, müşterilerin işlerini akıllı bir işletme olarak yürütmelerini sağlamak için strateji, uzmanlık, çözümler ve iş ortağı ekosistemine sahiptir.”

Climate 21 Programı

SAP, müşterilerin iklimle ilgili hedeflerini gerçekleştirmelerine destek olmak için Climate 21 programını duyurdu. Çok yıllı bir yol haritasında SAP, sürdürülebilirlik metriklerini SAP’nin çözüm portföyüne yerleştirmek için inovasyon ortaklarıyla birlikte çalışacak. Bu, müşterilerin değer zinciri boyunca ürünlerinin ve operasyonlarının karbon ayak izini anlamalarına, analiz etmelerine ve optimize etmelerine yardımcı olacaktır.

SAP Ürün Karbon Ayak izi Analiz uygulaması, Climate 21 programındaki ilk çözüm olarak kullanıma sunulmuştur. Uygulama SAP S / 4HANA ve üçüncü taraf kaynaklardan gelen verileri kullanır ve bu bilgileri SAP Analytics Cloud çözümü dahilinde hesaplar. Bu, müşterilerin karbon ayak izlerini anlamalarına yardımcı olur ve sera gazı emisyonlarını analiz etmek ve optimize etmek için bir temel sağlar.

Endüstri Bulutu (Industry Cloud) Çözümleri

Akıllı işletmeler, dijital teknolojilerini kullanarak yeni gelir akışları ve büyüme potansiyeli geliştirmek için mevcut iş modellerini optimize etme ve dikey kenarda yenilik yapma arasındaki dengeyi kurar. SAP ve iş ortakları, müşterinin sektörlerindeki temel işlerini yürütmeye yardımcı olmak için SAP’nin akıllı paketinin uçtan uca süreçlerini genişleten endüstri bulutu çözümleri sunmaktadır.

SAP’nin sektör bulut stratejisi, SAP ve ortaklarından yenilikçi, dikey çözümler sunacaktır. Bu çözümler, İş Teknolojisi Platformu portföyündeki teknolojiler üzerine inşa edilecek ve daha iyi bir müşteri ve kullanıcı deneyimi yaratmak için açık bir API çerçevesi, açık süreç modeli, açık alan modeli ve ortak iş hizmetleri kullanacaktır. SAP’nin akıllı paketiyle birlikte çalışabilirlik, hızlı geliştirme, devreye alma ve entegrasyon sağlar.

Yapay zeka, Nesnelerin İnterneti ve SAP’ın diğer gelişmiş teknolojileri, geliştiricilerin gelişimi hızlandırmasına ve daha yüksek iş değeri sunmasına yardımcı olacak ve dikey kenarda gelişmiş iş uygulamaları ve iş yeniliği sağlayacak.

SAP, Tedarik Zincirinde Endüstri 4.0 Yatırımını Artırıyor

SAP, Endüstri 4.0 ile daha fazla öngörü, otomasyon ve yanıt verebilirlik sağlamak için tasarımdan operasyonlara kadar tedarik zincirinde önemli yenilikler getiriyor.

Bu yenilikler, şirketlerin tedarik zincirindeki sensörlerden artan bilgi gelgitini yakalayıp analiz edebilen akıllı ürünler ve varlıklar tasarlamasına ve üretmesine yardımcı olabilir.

Bu, müşterilerin Endüstri 4.0’ı fabrika odaklı bir girişimden şirket çapında bir iş stratejisine taşımasına olanak tanır.

Endüstri 4.0 ile SAP, tasarımdan operasyonlara kadar iş süreçlerine gerçek zamanlı bakışlar sağlamak için şirketlerin yaşam döngüleri boyunca bu akıllı ürünler ve varlıklardan oluşan dijital bir konu oluşturması ve yakalaması için ihtiyaç duyduğu yenilikleri sunacak.

Gömülü analitik ve öngörücü yeteneklerle, bu istihbarat insanları daha iyi iş kararları alma ve yeni iş modelleri ve gelir akışları sağlama konusunda güçlendirebilir.

SAP, Birleşik İş Ağı için Strateji Duyurdu

SAP, tasarım, planlama, kaynak sağlama, satın alma, üretim, lojistik ve varlık operasyonları da dahil olmak üzere tüm tedarik zinciri süreçlerinde uçtan uca görünürlük, artırılmış verimlilik ve işbirliği getirme stratejisini açıkladı.

Akıllı işletmelerden oluşan bir ağ oluşturarak SAP, tedarik zinciri ekosisteminde daha iyi görünürlük ve işbirliği için şirketlerin çok girişli iş süreçlerini dijitalleştirmelerine yardımcı olabilir.

Bu girişim, gerçek zamanlı ERP, gelişmiş analitik ve Ariba Network, SAP Asset Intelligence Network, SAP Logistics Business Network ve SAP Fieldglass gibi başarılı ağ çözümlerinden elde edilen fikirleri kullanarak kollektif zekayı açık ve birlikte çalışabilirlikle sunar. Iş ağı.

İşletmeden işletmeye bu güç merkezlerinden geçen 3,3 trilyon dolardan fazla SAP ile sürdürülebilir ve esnek tedarik zincirleri sağlanmasına, iş modellerinin dönüştürülmesine ve küresel aksaklıklara karşı korunma çevikliği sağlanmasına yardımcı olacak.

Kaynak: news.sap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir