Sanal Etkinlik Platformu Hopin, 40 Milyon Dolar Yatırım Aldı | Teknobahçe

Sanal Etkinlik Platformu Hopin, 40 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Sanal etkinliklere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan pandemi sürecinde, Hopin A serisi için 40 milyon dolar yatırım aldı.

IVP, yeni yatırımcı Salesforce Ventures ve mevcut yatırımcılar Accel, Northzone, Slack Fund ve Seedcamp‘ın katılımını içeren turu yönetti.

Londra’da bulunan Hopin, dünyadaki insanları birbirine bağlayan çevrim içi etkinlikler oluşturabileceğiniz bir etkinlik platformudur. Hopin ile etkileşimli ve kişisel canlı çevrim içi etkinlikler oluşturabilir, konferansları izleyebilir, ağ etkinliklerine katılabilirsiniz.

CEO Johnny Boufarhat yaptığı açıklamada, “Uzun zamandır eksik olan şeylere bir çözüm üretiyoruz: insanların etkileşimli, kişisel bir deneyimin dinamizmiyle eşleşen çevrim içi etkinlikler oluşturmak için kullanabileceği bir platform.” dedi.

2019 yılında kurulan Hopin, NBCUniversal, Adobe ve Birleşmiş Milletler dahil olmak üzere 16.000’den fazla kuruluşun ev sahipliğinde düzenlenen etkinliklerde yaklaşık 1 milyon kullanıcı gördü.Şirket, her gün katılan 1.000’den fazla kuruluş ile 50.000 müşteriye sahiptir.

Covid-19, sanal platformlara olan talebi oldukça arttırdı ve bu yönde yapılan girişimler, gelişen teknolojiler, yüz yüze etkiyi vermek için çabalıyor. Değişen dünyada, bizim de normal anlayışımız Hopin gibi platformlar sayesinde değişecek ve farklı düzenler kuracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir