Robot, Hastane Çalışanları için COVID-19 Riskini Azaltıyor | Teknobahçe

Robot, Hastane Çalışanları için COVID-19 Riskini Azaltıyor

COVID-19, hastane kaynaklarını zorlamaya devam ediyor ve hastalarla ilgilenirken risk alan sağlık çalışanlarını da korkutuyor.

OhmniLabs, sağlık sektörüne telepresence robotunun kullanılabilirliğini artırmak için adım atıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan Ohmni Robot‘u, sağlık çalışanı – hasta temasını sınırlıyor ve KKD (Kişisel Koruyucu Donanım) ihtiyacını azaltıyor.

Bir diğer özelliği ise, hastaneye yatırılan hastaların aileleriyle, arkadaşlarıyla kısacası görüşmek istediği kişilerle iletişimde kalmalarına izin veriyor. Kullanıcıların bir 4K HD geniş açılı kamera ile birbirlerini görmelerini ve uzak alanlı bir mikrofon ve hoparlör sistemi üzerinden birbirlerini duymalarını sağlıyor. Uzaktan iletişimi neredeyse yüz yüze bir deneyim gibi sunan görünümlere izin veriyor.Bu teknolojiler, tüm odaları uzaktan bile görünür hale getirerek, görüntüleri keskinleştiriyor ve sesleri daha net hale getiriyor.

Ayrıca robot, uzaktan bir bilgisayar veya mobil cihaz ile kontrol edilmekte ve kullanılan tüm veriler, kullanıcı gizliliği için uçtan uca şifrelenmektedir. Beş artı saatlik pil ömrüne sahiptir, temas edilmeden odadan odaya geçebilir ve mesafe ayarlarını yapabilir.

Tüm bu özellikler, bu dönemde Ohmni Robot‘a olan talebi oldukça artırdı. Sağlık kuruluşları, robotu iletişimi daha kolay sağlamak, güvenliği artırmak, sağlık çalışanlarını hastaya bağlı tutmak, kontrolleri geliştirmek ve bulaşma riskini azaltmak için kullanıyor.

Ohmni Robot, görüldüğü gibi oldukça iyi özelliklere sahip ve şirket, COVID-19 için ek özellikler getirerek robotu geliştirmeyi planlıyor.

Kaynak: healthtechinsider.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir