PlayStation 5 Aksesuarları | Teknobahçe

PlayStation 5 Aksesuarları

ps5 aksesuarları

1 Haziran’daki Sony’nin Future of Gaming etkinliği sırasında PlayStation 5 ve PlayStation 5 aksesuarları oyun severlere ilk kez tanıtıldı. Merakla beklenen PlayStation 5 sonunda gün yüzüne çıktı. PS5’in yanında aksesuarları da kendine hayran bıraktı. Sony tarafından yapılan etkinlikte çıkış tarihi için net bir tarih verilmese de PlayStation 5 ve PlayStation 5 aksesuarları ile kullanıcıları etkiledi.Peki PlayStation 5 aksesuarları neler? PlayStation 5 aksesuarların özellikleri neler?

1.PlayStation 5 Dualsense Kablosuz Oyun Kumandası

Dualsense Kablosuz Oyun Kumandası, PlayStation 5’in ana denetleyici aksesuarıdır. Belirli eylemler için etkileşimli gerginliği artırmak için ayarlanabilir. Tetik desteği, dokunsal geri bildirim ve eski paylaşım düğmesi özelliklerine sahip olan kumanda da mikrofon ve özelleştirmek için bir düğmeye sahiptir.

2.PlayStation 5 DualSense Şarj İstasyonu

PlayStation 5 DualSense Şarj İstasyonu, konsolunuzu kablo ile bağlamadan iki adede kadar DualSense kablosuz kontrol cihazını aynı anda şarj edin.

3.PULSE 3  Kablosuz Kulaklık

PlayStation Pulse 3D Kablosuz Kulaklık, oyunlarınız ve parti sohbetleriniz için sürükleyici 3D ses duymak için kendiniz veya arkadaşlarınızla çevrim içi oynamanıza izin verir.3D ses desteğinin yanı sıra çift gürültü engelleyen mikrofonuyla da bu konudaki ihtiyaçlarımızı gideren bir cihaz olacağa benziyor.

4.PlayStation 5 HD Kamera

PlayStation 5 kamera, sorunsuz, net, tam HD görüntü yakalamayla oyun videolarınıza ve yayınlarınıza kendinizi ekleyin.Hareketlerinizi kaydetmeniz ve ekranınızı kullanmak için belirli uygulamalar, oyunlar ve programlarla birlikte kullanılabilir. Çift 1080P lense sahip olan bu kamera ayrıca konsolun açılışında da profil tanıma gibi özellikleri gerçekleştirecektir.

5.PlayStation Medya Kumandası

Sezgisel bir düzenle PlayStation 5 konsolunuzda filmleri, akış hizmetlerini ve daha fazlasını rahatça kontrol edebileceksiniz. Youtube, Netflix ya da benzeri platformlara ilgi günümüzde artış gösteriyor.Bu ilgiye karşı Sony cephesinden de PlayStation 5 etkinliğinde yeni bir cihaz ortaya çıktı. PlayStation 5 medya kumandasında da bu servislerde yardımımıza koşacak. Sahip olduğumuz filmler ve stream servisleri arasında kolayca gezinmek için kullanacağımız bu kumanda üzerinde dahili mikrofon olduğu da açıklandı.

Kaynak: https://www.playstation.com/tr-tr/ps5/accessories/

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir