LinkedIn, Doğru Telaffuza Yardımcı Olacak Yeni Özelliği Açıkladı | Teknobahçe

LinkedIn, Doğru Telaffuza Yardımcı Olacak Yeni Özelliği Açıkladı

LinkedIn, profillerine eklenecek ses klipleri ile kullanıcı isimlerinin yanlış telaffuz edilme durumunu ortadan kaldırıyor.Yeni özellik, farklı kullanıcılara adınızı nasıl telaffuz edeceklerini önceden bildirmek için 10 saniyelik ses klipleri kaydetmenize imkan tanıyor.

Ses kayıtları yalnızca Android ve iOS LinkedIn mobil uygulamaları aracılığıyla eklenebiliyor. Ancak hem masaüstü hem mobil ortamda herkesin oynatması mümkün.

LinkedIn’de ürün müdürü olan Joseph Akonibir blog yazısında “İlla ki birinin adını yazılı olarak gördüğünüz ve nasıl doğru telaffuz edeceğinizden tam olarak emin olmadığınız olmuştur ,” diye yazdı. Ardından ekledi: “Doğru telaffuz sadece ortak bir nezaket değil, iyi bir ilk izlenim oluşturmanın ve kapsayıcı bir işyeri yaratmanın önemli bir parçasıdır.”dedi.

LinkedIn, kullanıcı profillerine kolaylık sağlayacağı bu özelliğin, bu ay içinde her kullanıcısına ulaşacağını belirtti.Peki,oldukça kullanışlı olan bu özellik nasıl eklenecek?

LinkedIn Ses Kaydı Nasıl Eklenir?

Bir kayıt eklemek için kullanıcıların LinkedIn’in mobil uygulamasındaki profil sayfalarına gitmeleri ve buradaki “Düzenle” menüsünde “İsim telaffuzu kaydet” seçeneğini seçmeleri gerekiyor. Adınızı kaydetmek için kayıt düğmesine basılı tutun. Sonrasında kaydı iptal edebilir veya ön izleme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir