Karantinada Arkadaşlarınızla Zaman Geçirmek için En İyi Online Oyunlar

Karantinada Arkadaşlarınızla Zaman Geçirmek için En İyi Online Oyunlar

Sevdiklerimizden uzak kaldık ve beraber yapabileceğimiz tüm aktiviteler karantina dönemi sebebiyle kısıtlandı. Biz de sizlere sevdiklerinizle karantidana zaman geçirmek için en eğlenceli online oyunları sıraladık.Netflix Party ile arkadaşlarınızla beraber dizi ve film izleyebiliyor, Watch2Gether tarzı sitelerle de beraber YouTube videoları izleyebiliyorsunuz ancak bir süre sonra sıkıcı olabiliyor.


1. JackBox Game

jackbox-game

Parti oyunlarını öğrenmek her zaman daha basit ve daha eğlenceli olmuştur. Ekran paylaşımı yapması gayet kolay olan oyunlar. Herkes mobil cihazlarının internet tarayıcılarından siteye girebiliyor. Hatta dileyen televizyonunu ekrana yansıtabiliyor.

Oyunu oynayabilmek için arkadaş grubundan birisinin Jackbox Parti Paketleri’nden en az birini alması gerekir. Paketler beş oyun içermekte.
Dilerseniz fiyatlarına buradan bakabilirsiniz, ki 9 temmuz tarihine kadar büyük bir indirim de mevcut.

Steam dışında paketler PlayStation, XBOX, Nintendo Switch, Apple TV gibi tüm cihazlarda bulunmakta.

Satın aldıktan sonra dilediğiniz bir görüntülü konuşma uygulamasından arkadaşınızlarınızı arayabilirsiniz. Bir grup video konuşması başlattıktan sonra oyuna hazırsınız demektir. Oyunu dizüstü bilgisayarınızda paylaşabilir ve tüm kullanıcıların görmesi için görüntünüzü ekranınızı gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Daha önce bahsettiğimiz gibi herkes jackbox.tv adresine girip giriş koduyla da oyuna katılabilir.

Paketlerde trivia sorulara cevap vermeniz, bir şeyler karalamanız, espiri yapmanız, en iyi şaka yapmanız istenecek. En acemi oyuncular bile hemen kavrayabilir çünkü gerçekten yapmanızı istediğini açıklamada çok net bilgiler verecek.


2. The Escape Game

the-escape-game

Sanal bir odadan kaçış oyunu olan bu oyunla bulmaca çözme yeteneklerinizi test edeceksiniz. Zaman dolmadan odadan kaçabilmek için ipuçlarını takip etmelisiniz. Daha çok çocuklara yönelik veya onlarla oynayabileceğiniz bu oyunda, Harry Potter teması seçeneği de mevcut.


3. Tabletopia

tabletopia

Çevrimiçi geleneksel masaüstü oyunlarını oynamak istiyorsanız ve bunlardan 900’den fazlasına ulaşmak niyetindeyseniz Tabletopia iyi bir seçenek gibi duruyor. Mac ve Windows gibi masaüstü forumlarda veya App Store ve Google Play gibi mobil platformlarda oynayabilirsiniz.

Satranç, poker, Clans of Caledonia gibi oyunlara erişebiliyorsunuz. Bir başkasının lobisine girerek oyununa katılabilir veya arkadaşlarınızla bir oyun başlatabilirsiniz.

Oyunu satın aldıktan sonra farklı paketler satın alarak, oynayacağınız oyunların kataloğunu genişletebilirsiniz. Yine tek bir kişi, diğer kullanıcılarla ekranını paylaşırsa, bir kişinin satın alması yeterli olacaktır.


4. Housparty

houseparty

Houseparty, daha çok Fortnite ile adını duyduğumuz Epic Games’e ait bir mobil uygulama. İçerisinde sohbet ederken popüler oyunları oynayabiliyorsunuz. Uygulamayı indirmek ücretsiz ancak içindeki bazı oyunlara erişebilmek için cüzi bir miktarda ücret ödemeniz gerekebilmekte. En fazla 8 kişi bir odada yer alabiliyor.

Küçük bir uyarı yapalım, uygulamanın güvenlik protokollerinin çok rahat tutulması sebebiyle, Netflix hesaplarına saldırının kolaylaştırıldığı söylenmekte. Şirket ise bunun tamamen uydurma olduğunu, sadece kullanıcı adı ve şifreniz Netflix için de aynıysa ele geçirilmesinin mümkün olabileceğini söyledi. Hatta bunun bir sistem açığı olduğunu kanıtlayabilecek kişiye 1 milyon $ ödül vereceklerini de açıkladılar.

5. Animal Crossing : New Horizons

animal-crossing-new-horizons

Meyve yetiştirme, ağaç dikme, oda tasarlama gibi basit görevleri yerine getirebileceğiniz ve daha sakin zaman geçirdiğimiz bu oyunda, arkadaşlarınızın evlerini ziyaret edebiliyorsunuz. Onları da sizin adanızı ziyaret etmesi için davet gönderebilir ve beraber balık tutabiliyorsunuz.

Sadece Nintendo Switch üzerinde oyayabildiğiniz ve beraber bir şeyler keşfedebildiğiniz bu oyunu dilerseniz Animal Crossing : Pocket Camp adı verilen mobil versiyonuyla da edinebilirsiniz.

6. Zaman geçirmek için en iyiler

fortnite

Fortnite, Worlds with Friends 2, Scrabble GO, Uno & Friends ve Draw Something gibi daha uzun soluklu oyunları tercih edebilirsiniz.

Eğer daha çok solo bir oyuncuysanız Apple Arcade edinmenizi de sizler için önerebiliriz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir