Jaguar ve Cambridge Üniversitesi, Pandemi Yaşamı için Yeni Dokunmatik Ekranları Tanıttı | Teknobahçe

Jaguar ve Cambridge Üniversitesi, Pandemi Yaşamı için Yeni Dokunmatik Ekranları Tanıttı

Cambridge Üniversitesi ve Jaguar Land Rover mühendisleri, bir kullanıcının bir ekranla temas etmeden önce nereyi hedef aldığını tahmin etmek için yapay zeka kullanan yeni bir “dokunmasız” dokunmatik ekran geliştirdiler.

Bu yeni dokunmatik ekran, otomobillerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. İnişli çıkışlı yollar ve mekanik titreşimler nedeniyle bir ekrana doğrulukla dokunmanın zor olabileceği ortamlarda kullanıcı amacını belirlemek için çeşitli sensörler kullanıyor.

Cambridge’den bir basın açıklamasına göre:

“Giderek daha fazla binek otomobil, eğlence, navigasyon veya sıcaklık kontrol sistemlerini kontrol etmek için dokunmatik ekran teknolojisine sahiptir. Bununla birlikte, kullanıcılar genellikle doğru öğeyi kaçırabilir—örneğin yol koşullarından kaynaklanan hızlanma veya titreşimler nedeniyle—ve yeniden seçmek zorunda kalabilirler, bu da dikkatlerinin yoldan çekildiği ve kaza riskini arttırdığı anlamına gelir.”

“Laboratuvar testlerinde, sürüş simülatörlerinde ve yol testlerinde, “predictive touch “teknolojisi, hedefleme görevinin başlangıcında kullanıcının hedefini yüksek doğrulukla tahmin etme yeteneği sayesinde etkileşim çabalarını ve süresini %50’ye kadar azaltmayı başardı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir