iPhone 12 ve Samsung Galaxy S30 Şarj Cihazları ile Birlikte Gelmeyebilir | Teknobahçe

iPhone 12 ve Samsung Galaxy S30 Şarj Cihazları ile Birlikte Gelmeyebilir

Sızıntılar, hem Apple’ın hem de Samsung’un, kutuda şarj bloğu veya kablo ile birlikte gelmeyen, iPhone 12 ve Samsung Galaxy S30 gibi akıllı telefonlar satmaya hazırlandığını gösteriyor.

Güvenilir analist Ming-Chi Kuo’ya göre, iPhone 12, bu EarPods kulaklıklara – ücretsiz olarak aldığınız ucuz, kablolu kulaklığa veya yılın ilerleyen saatlerinde kutuda bir şarj cihazına sahip olmayacak.

Bu şirketler sizden ayrı bir şarj cihazı satın almanızı veya evinizde bulunan mevcut teknolojinizi kullanmanızı isteyebilir.

Avrupa Parlamentosu tarafından sağlanan istatistiklere göre, dünya her yıl 50 milyon metrik ton e-atık üretiyor. Özellikle şarj cihazlarına bakarsak; kesin rakamlar bulmak zordur, ancak Uluslararası Telekomünikasyon Birliği 2016’da “her yıl bir milyon ton harici güç kaynağı üretildiğine” inandığını söyledi.

Üreticilerin kutuda şarj cihazı eksikliğini nasıl uygulayacağını bilmiyoruz, ancak yeni bir cihaz satın aldığınızda hala ücretsiz olan bir seçenek olarak getirilebilir, ancak bir tane almak yerine talep etmeniz gerekir varsayılan olarak.
Hatırlanması gereken bir diğer şey de telefonların yakın gelecekte “portless” olacağıdır.Çeşitli söylentiler, 2021 iPhone’un şirketteki ilk portless cihazı olabileceğini öne sürdü.Bu, cihazınızı şarj edebilmek için kablosuz şarj kullanmanız gerekeceği anlamına gelir ve bir Lightning kablosuyla kulaklık için bir seçenek olmayacaktır.Bunun iyi bir fikir olduğunu düşünmek tamamen farklı bir sorudur, ancak Apple ve Samsung’un fiziksel şarj cihazlarını artık bir olasılık olarak aşamalı olarak kaldırmasının nedeni bu olabilir.Görünen o ki fiziksel bir şarj kablosuna ve adaptörüne ihtiyacınız olan sadece birkaç yıl daha olabilir.

Kimse önümüzdeki birkaç yıl içinde ne olacağını tam olarak bilmiyor, ancak şarj cihazını bırakmanın daha iyi olacağı öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir