iPhone 12 Söylentileri : Özellikler, Fiyatı, Tarihi | Teknobahçe

iPhone 12 Söylentileri : Özellikler, Fiyatı, Tarihi

Herkesin merakla beklediği iPhone 12, yine iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max adında üç modelle sunulacak.
Telefonların isimleri henüz duyurulmamış olsa da beklentimiz bu yönde.

iphone12

iPhone 12, şu an da 6S ve üzeri telefonlarda da kullanabildiğimiz iOS 14 işletim sistemini kullanacak. Bunun ne demek olduğunu ve ne gibi özellikleri beraberinde getireceğini daha önceki haberlerimizde zaten açıklamıştık ama kısaca özetlemek gerekirse, yepyeni bir widget düzenlemesine izin veren ekran olacağını ve yeni bir uygulama kütüphanesi değişikliğinden başlıca söz edebiliriz.

Bir grup farklı yazılım güncellemesinin yanı sıra yeni çıkacak bu 3 model telefon için de kesin söyleyebileceğimiz en başlıca şey, donanım özellikleri olacak.

Yeni arka kameralarına ve yeni ekran boyutlarınyla beraber, 3D derinlik algılama özelliğinin yanı sıra, Apple’ın iPhone’da rakipleriyle rekabet edebilecek bir özellik daha sunacağına dair spekülasyonlar ortaya çıktı: 5G. Ana rakibi Samsung’un, yüksek kaliteli Galaxy S20 telefonları ve daha düşük bütçeli Galaxy A serisi telefonlar da dahil olmak üzere bu yıl birkaç 5G telefon üretmesiyle ortaya çıktı.

iPhone 12, iPhone 11’den ucuz olacak

Amerika fiyatlarına göre kıyaslama yapmamız gerekirse yeni modelin daha ucuz olacağını düşünüyoruz.
IPhone 11 geçen yıl piyasaya çıktığında, 699 $ fiyat biçilmişti ve 2018’in iPhone XR’ından 50 $ daha ucuz olduğunu görünce şaşırmıştık. Bu trend devam edebilir, bir teknoloji analisti Apple’ın iPhone 12’yi 649 $, iPhone 12 Pro’yu 999 $ ve iPhone 12 Pro Max’i 1.099 $ olarak fiyatlandıracağını bildirdi.

Çıkış tarihi ekim ayında olabilir

The Wall Street Journal, iPhone 12’nin gecikmelerle karşılaşabileceğini bildirdi. Gerekçe olarak koronavirüs pandemisinden kaynaklanacağı düşünülüyor.
Rapor, Apple’ın iPhone’un olağan lansmanından yaklaşık bir ay sonra telefonu duyurmak için Ekim ayına kadar bekleyebileceğini tahmin etti.

iPhone 12’nin tasarımı

Japon Mac Otakara’nın isimsiz bir Çinli tedarikçiye verdiği bir rapora göre, iPhone 12’nin iPhone 11’e benzeyeceği bildirildi.
Maalesef, tek olası fark olarak da iPhone 12’nin kenarlarının hafifçe daha eğik olacağı olarak ekstra bir şekilde belirtildi.

Öte yandan, Apple’ın iPhone’un tasarımını düz kenarlarla (yeni iPad’lere benzer şekilde) tamamen yenileyeceği düşünülüyor. Wedbush analisti Dan Ives’in satışları artıracak ve Apple için bir “süper döngü” ile sonuçlanacak “mükemmel talep fırtınası” olarak adlandırdığı şeyi tetikleyebilir.

Kısacası uzun zaman sonra herkesin tasarımına hayran kaldığı için satın almak isteyeceği bir telefon, “moda” olacak bir telefon gelebilir.

iPhone 12 ile beraber EarPods veya güç adaptörü gelmeyebilir

Apple, iPhone 5 modelinden bu yana kutuya daima kablolu kulaklığı olan EarPod’u dahil ediyor. Ancak şirketin insanları kablosuz kulaklığa teşvik etmek istemesi sebebiyle, bu sefer kutu içerisinde telefonla beraber bir kablolu kulaklık bizi beklemiyor olacak.
Kısacası şu an en ucuzu 899 TL olan Air Pod’lardan edinmeniz gerekecek.

9to5Mac’e göre Ming-Chi Kuo, iPhone 12’nin bir de güç adaptörü olmadan gönderilmesini bekliyor. Bunun nedeni ise net bir şekilde maliyet. Apple, telefonu 5G bileşenleriyle dolduracağı için, maliyetleri düşük tutmak isteyebilir.
Ayrıca ambalajın boyutu küçültecekleri de konuşuluyor.

iPhone 12 için “lacivert” renk seçeneği dedikodusu

iphone 12-lacivert

iPhone 11 modelleriyle gece yeşili renklerini tanıtan Apple’ın bu sefer de lacivert rengiyle karşımıza geleceği düşünülüyor.

iPhone 12’nin muhtemel tasarımı ve ölçüleri

iPhone 12’lerden biri 5,4 inç ekrana sahip olabilir (mevcut iPhone’ların yeni iPhone SE’si, 4.7 inç ölçülen en küçük ekrana sahip).

Ayrıca iPhone 12’nin ekranının 120Hz yenileme hızına sahip olacağı ve belki de iPhone 12 Pro’nun şu anda iPad Pro’da bulunan ProMotion ekranına sahip olabileceği spekülasyonları var.
Çoğu telefon saniyede 60 kare yani 60Hz’de yenilenir, ancak Galaxy S20 ve OnePlus 8 Pro gibi diğer telefonlar 120Hz’de yenileniyor.
Daha yüksek bir yenileme hızıyla ise telefonunuz, web sayfaları ve uygulamalar gibi şeyler arasında gezinirken daha hızlı ve daha yumuşak geçişler yapabiliyor.

iPhone 12, kamerasına 3D derinlik sensörü ekleyebilir

iPhone X’ten bu yana, yeni iPhone’larda 3D derinlik algılama özelliğine sahip ön kameralar mevcut.

iphone12-pro

Face ID olarak bilinen bu özellik, telefonunuzun kilidini açmak ve dijital ödemeleri yetkilendirmek için yüzünüzü tarayabiliyor.
Apple’ın aynı sistemi arka kameralara tanıtabileceği söylendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir