iOS 14 Güncellemesi ve Apple | Teknobahçe

iOS 14 Güncellemesi ve AppleÖnceki yazılarımızda da sizlerle paylaştığımız ve özellikle tasarımsal anlamda büyül değişikliklere adım atılan iOS 14 güncellemesi, maalesef her modele gelmiyor.

Belki yavaş yavaş Apple’ın eski tutumundan sıyrılıp birazcık daha üçüncü parti uygulamalara yelken açtığını, tabiri caizse biraz daha “androidleştiğini” söyleyebiliriz. Kullanıcıların kendilerini kısıtlı hissetmekten sıkılmaları, telefonlarında daha fazla özelleştirme yapmak istemeleri, çoğu Apple kullanıcısının telefonuna jailbreak atması belki de bunun başlıca sebeplerinden olabilir.
Apple ızgara görünümü ve widget gibi konulardan daima kaçınıyor gibi bir tutum sergilerken, artık yavaş yavaş kendi sadeliğini kullanıcının telefonunu kişiselleştirebilmesiyle harmanlıyor gibi.

Android cihazların bazıları gibi bir ana ekran ve bir de uygulama ekranı kullanmaması, istenilen özelleştirmeleri uygulama ekranında kullanıcıya yaptırması bence gayet hoş olmuş.
Belki tekrar tekrar vurguluyor olacağım ama sadeliğinin bozulmadan bunların sunulması Apple’ın atması gereken bir adımdı.

Peki hangi cihazlar iOS 14 güncellemesi alacak diye soracak olursanız, sonbahardaki Apple lansmanında çıkması tahmin edilen ve iPhone 12 ile beraber gelecek olan bu güncellemeden, iPhone 6S ve üzeri tüm cihazlar faydalanabilecek. Kısacası iPhone 6 Plus ve öncesindeki cihazlara elveda edebiliriz.

Güncellemeyi alacak cihazların listesi, en son çıkandan en önce çıkana doğru şu şekilde:

iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE (1. nesil)
iPhone SE (2. nesil)
iPod touch (7. nesil)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir