Instagram Alışveriş Özelliği Test Ediliyor | Teknobahçe

Instagram Alışveriş Özelliği Test Ediliyor

Instagram, bu Mayıs ayında açıklanan Instagram Mağaza sekmesinin küçük bir küresel testine başlıyor.

Instagram’ın navigasyon menüsündeki geleneksel kalp simgesi bir alışveriş çantası simgesiyle değiştirilecek.Yeni simgeye dokunmak kullanıcıları Mayıs ayında tanıtılan Instagram Mağazası bölümüne götürecektir.

Instagram alışveriş, kullanıcıların uygulamadan ayrılmadan ürünlere göz atabilecekleri ve satın alabilecekleri bir yerdir.Burada, kullanıcılar Instagram Keşfet’teki mevcut Mağaza deneyimi aracılığıyla ürünleri kategorilere göre filtreleyebilecekler.

Gezinme menüsünde özel bir sekme bulunmuyorsa, Instagram alışverişine Keşfet bölümünden erişilebilir. Bu, bu testin parçası olmayan kullanıcılar için geçerli olacak.

Ana gezinti çubuğundan erişilen Instagram Mağazası’nın bu sürümünde kullanıcılar, örneğin Güzellik, Giyim,Aksesuar,Ev,Takı,Saatler ve Seyahat gibi şeyleri takip ettikleri markalara veya kategoriye göre filtreleyebilir. Ayrıca, bu Mağaza sürümünde sergilenen tüm ürünler, kullanıcıların doğrudan Instagram’ın evrensel sepetinden çıkış yapmalarına izin vermez. Bunun yerine, bazı markaların alışveriş için etiketlenmiş öğeleri vardır, ancak işlemi tamamlamak için kullanıcıları kendi web sitelerine yönlendirir.
Instagram Shop’un iki farklı sürümünü test etmenin amacı, özelliği gelecekte herkese yaymanın en iyi yolunu belirlemektir.

Testte olanlar için Etkinlik sekmesine Feed’inizin sağ üst köşesinde (kağıt havayolu Doğrudan simgesinin yanında) veya profilinize gidip oradan kalp simgesini tıklayarak erişebilirsiniz.

Şirket sözcülerinden biri, “Bu, Mayıs ayında açıkladığımız Instagram Shop sekmesinin küçük bir küresel testi. Bu testi, bunu nasıl daha ileriye götürmeye karar verdiğimizi değerlendirmek için kullanacağız ”dedi.

Instagram, bu test değişikliğini ABD dahil dünya çapında az sayıda kullanıcıya sunacak.Bu yeni deneyimin bu yılın ilerleyen saatlerinde gelmesi bekleniyor, ancak kesin bir tarih henüz belirlenmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir