İlk 5G Laptop: Lenovo Flex 5G | Teknobahçe

İlk 5G Laptop: Lenovo Flex 5G

Tasarım değişiklikleriyle sürekli yeniliklere imza atan Lenovo, oldukça yüksek açılı esnekliğe sahip birçok bilgisayar üretti. Şimdi bunlara tamamiyle “katlanılabilir” bir özelliğe sahip olanı eklendi. Lenovo Flex 5G, ekranını 360 derece döndürebileceğiniz bir bilgisayar ve “flex” adını da buradan alıyor, hakkını veriyor da diyebiliriz.

Lenovo Yoga’nın daha düşük bir maliyetlisi olarak bakılan bu bilgisayarın önce çıkan özelliği ise, ilk 5G özelliğe sahip olan laptop olması. Yurt dışı fiyatı 1.499$. 8 GB RAM ve 256 GB SSD özelliklerine sahip.

lenoxo-flex-5g

Akıllı telefon beynine sahip !

Macbook Air ağırlığında olan bilgisayarın görünüşünün oldukça sade olduğunu söyleyebiliriz. Ağırlığı 3 kilograma yakın ve ekranı 14 inç. 5G anteni bu bilgisayardaki en ilginç şey diye düşünüyorsanız, size içerisinde Qualcomm Snapdragon 8cx olduğundan bahsedelim. İçinde Intel veya AMD çipi yok. Bu da alışık olduğumuz bir şey kesinlikle değil.

Arm-based dediğimiz bu yeni işlemci mantığıyla üretilen sektöre WWDC‘de Apple da giriş yapacağını duyurdu. Daha güçlü makineler üretebileceklerini düşünüyorlar ve bu mantığın aynı zamanda çok daha iyi bir pil ömrü olacağını da söylüyorlar. İnternet bağlantısının da bir hayli güçlü olacağı söz konusu.

5G Haritası

Üzülerek 5G’nin yavaş yavaş yayıldığını kabul etmek zorundayız. Bu bilgisayar hakkında bilgi edinmeye çalışırken gördük ki, 5G haritası iyice yayılmadan bunu tam verimli kullanabilmek oldukça zor olacak. Hele ki bunu Amerika gibi teknolojiye yön veren bir ülke söylüyorken, ülkemiz için biraz daha fazla zaman gerektiğini söyleyebiliriz. 2021 yılında ülkemizde 5G teknolojisinin kullanılacağı öngörülmekte.

Yeni testler yapılıp bilgisayar hakkında bilgiler edindikçe biz de sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir