Google,Sohbeti Gmail Mobil Uygulamalarına Entegre Edebilir | Teknobahçe

Google,Sohbeti Gmail Mobil Uygulamalarına Entegre Edebilir

Geçen ay Google,Gmail’in Android ve iOS sürümüne yakında bir Google Meet sekmesi ekleyeceğini paylaştı.Şimdi, sohbet’in de Gmail mobil uygulamasına entegre edileceğini gösteren yeni bir rapor var. Geliştirme, “Sohbet” ve “Odalar” için dizeleri gösteren en son Gmail uygulamasının kodunda görüldü.

9to5Google tarafından hazırlanan rapora göre, Google Play mağazasına yüklenen en son Gmail uygulamasının ayrıştırılması, Google Sohbet entegrasyonunun mobil uygulamaya geldiğini gösteren kod dizeleri gösterdi. Kodda “Sohbet” ve “Odalar” için yeni dizeler olduğunu belirtildi. ‘Sohbet’in bire bir görüşmeler için olduğu söylenirken,’ Odalar’ın grup işbirlikleri için olduğu söylendi.

Hem tüketici hem de kurumsal hesaplar, rapora göre bu entegrasyonun tüm Gmail uygulama kullanıcılarına aktarılacağını öneren kendi tanıtım istemlerine sahip gibi görünüyor.

Kullanıcıların, Google Takvim’deki Meet bağlantısına dokunarak veya e-posta, Google Sohbet veya üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla paylaşılan bir bağlantı aracılığıyla Gmail uygulamasıyla toplantılara katılabileceği söylendi.

O sırada Google, entegrasyonun önümüzdeki haftalarda gerçekleşeceğini söyledi.Şu an itibariyle, Meet ve Chat özelliklerinin aynı anda entegre edilip edilmeyeceği belli değil.Rapor, kullanıcıların Gmail uygulamasındaki her iki hizmeti de devre dışı bırakabilmeleri gerektiğini ekliyor.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir