Google, Android 11 Final Emojilerini Paylaştı | Teknobahçe

Google, Android 11 Final Emojilerini Paylaştı

Google, Android 11 Final Emojilerini Paylaştı: ‘Daha Otantik’ Hayvanlar ve Dark Mod Uyumlu Dizaynlar

Bugünkü Dünya Emoji Günü ile birlikte sunulmasını planlayan Google, Android 11 final emoji tasarımlarını paylaştı. Paylaşımda 117 yeni emoji yer alıyor.

Unicode Consortium ile yapılan değişikliklerde Emoji 13.0 ile Android 11‘e getirildi. Google‘ın kullandığı emojiler içinde 62 yeni karakter, 55 cilt tonu ve cinsiyet çeşitlilikleri yer alıyor. “Daha sempatik ifadelerle birlikte daha eşitlikçi bir zihniyet ortaya konulmuş.”

Bu sonbaharda hafifçe gülen yüz, sarılan iki kişi, ninja peçesi içindeki adam, smokinli kadın ve bebek besleyen kişi gibi yeni eklemelerle yayınlanan bu yeniliklerin bazılarını göreceğiz.

Anatomik bir kalp var, bir piñata ve uzun davul ile birçok kutlama araçları var. Yemeklerde ise tamale, boba çayı ve bir çaydanlık yer alıyor.

Bu arada Google, Monterey Bay Aquarium ve Victoria Bug Hayvanat Bahçesi ile çalışarak hayvanlara “daha ​​özgün bir görünüm” verdi. Bu bizon, kunduz ve kutup ayısı gibi hayvanlar da yenilendi.

Ekip ayrıca “bazı emojileri yeniden tasarladı, artık karanlık modda uyumlu çalışıyorlar. Böylece gece geç saatlerde mesajlaşmak için iyi görünüyorlar.” Tüm bu yeni ve final emoji karakterleri Android 11’in lansmanı ile “bu sonbaharda” geliyor.

Android 11 Beta ve en son Gboard önizlemesinde olanlar, ana emoji listesini kaydırarak yeni karakterleri görüntüleyebilir ve gönderebilir, ancak henüz klavye aramasında göremezler. Ayrıca, mevcut final emoji tasarımları Beta 2’de mevcut değil.

Ayrıca bugün ortaya çıkan bir başka ayrıntıda, Gboard’daki hızlı erişim emoji çubuğu daha geniş bir şekilde görünmeye başladı. Bunlarla birlikte, tahmin ve öneriler şeridinin üzerinde görünüyor ve ana listeyi görüntülemek için bir kısayol sağlıyor.

Kaynak ve Tüm Görseller: https://9to5google.com/2020/07/16/final-android-11-emoji/


İlgilinizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir