Geliştiriciler için Çıkacak Olan Mac Mini Duyuruldu | Teknobahçe

Geliştiriciler için Çıkacak Olan Mac Mini DuyurulduÖncelikle bilmeyen ya da henüz bu ürünle karşılaşmamış kullanıcılarımız için Mac Mini’den kısaca bahsedelim. Mac Mini, görselde gördüğünüz gibi, bir pizza kutusu kadar yer kaplamayan küçük bir Apple bilgisayarı. Arkasındaki girişlere, dilediğiniz mouse ve klavyeyi bağlayabiliyorsunuz. Bu sayede alabildiğiniz en küçük boyuttaki Mac bilgisayarı edinmiş oluyorsunuz diyebiliriz.Apple WWDC etkinliğinde sadece iOS ve Apple Watch hakkında bilgileri duyurmadı. Aynı zamanda çıkacak olan yeni bir Mac Mini’den de bahsetti, bu Mac Mini’nin hedef kitlesi ise yazılım geliştiricileri !

Mac Mini, tekrar “en yüksek hızı, en düşük güç kullanarak sağlama” ilkesiyle karşımıza çıkarken bu sefer 16GB ram, A12Z işlemci ve 512GB SSD özelliklerini de beraberinde getiriyor.

Yazılım geliştiricileri için yapılan bu sistem, 64 bit ARM tabanlı olacak. İçinde XCode ile beraber MacOS Big Sur işletim sisteminin developer sürümü de bulunmakta.

Dikkat çeken bir husus da şu ki, Apple A12Z tabanlı Mac Mini’ler için geliştiricilerden makineyi parçalarına ayırmamasını ve “benchmark” olarak da bildiğimiz testlerden herhangi birinin yapılmamasının, makinesinin kıyaslanmamasını istiyor.
Bunların başkalarıyla veya sosyal medyada paylaşılmaması gerektiğini de vurguluyor.

MacRumors sayfasından da edindiğimiz bilgilere göre “Geliştiriciler için olan Mac Mini” maalesef diğer Apple ürünleri gibi Genius’a götürüp, tamiratını gerçekleştirebileceğiniz bir ürün değil.
Ancak herhangi bir onarım veya destek gerektiğinde Apple yetkili servisine başvurup, ürünü direkt değiştirebileceğimiz de yine bir söylenti olarak belirtilmiş.

Genellikle müşterilerini onarım ve değişim işlemleri için memnuniyetsiz bırakmayan Apple’ın, Mac Mini gibi bir ürün için de aynısını sağlayacağını düşünmekteyim.

Türkiye fiyatı şu an için çok pahalı olacağını tahmin edebilmekle beraber tam olarak nasıl bir fiyatla karşılaşırız bilemiyoruz ancak diğer Mac Mini Türkiye fiyatlarını görüntülemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir