Facebook Uygulamasında Beklenen Destek Yakında Türkiye'de | Teknobahçe

Facebook Uygulamasında Beklenen Destek Yakında Türkiye’de

Günümüzün en popüler sosyal medya mecralarından biri olan Facebook, mobil uygulamasında uzun zamandır beklenen özelliğini kullanıma sundu. İşte detaylar;

Facebook, geçtiğimiz dönemlerde sahip olduğu Whatsapp, Messenger ve Instagram platformlarında “karanlık mod” yani koyu renkte arayüzü uygulamalarına getirmişti. İşte bu özellik artık Facebook ana uygulamasında da yer alacak.

9to5Mac

Uzun zamandır gündemde olan dark mode, yurt dışındaki belirli kullanıcılar tarafından bir süredir deneyimlenebilmekte. Hem Android hem de IOS için gelmesi beklenen mod uygulama içerisinden aktif edilebiliyor ve sistemle uyum bir şekilde çalışıyor. Yani sistemde karanlık mod aktifse uygulama içinde de aktif hale gelmiş oluyor. Bu süreç tersine de çalışıyor.

İnsanlar bu özelliği fazlasıyla benimsemiş gibi gözüküyor. Bu özellik sayesinde insanların karanlık ortamlarda, geceleri gözü rahat ediyor ve sağlını koruyor. Aynı zamanda bize koyu renk de bir arayüz sağladığı için cihazların pil ömrünü koruyarak bize daha uzun saatler kullanım sunmuş oluyor.

Yakında Türkiye de dahil birçok bölgede kullanıma sunulması düşünülen karanlık mod, IOS tarafında dağıtıma başlamış gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir