E-Ticaret Eğitimleri Artışta | Teknobahçe

E-Ticaret Eğitimleri Artışta

Pandemi ilanından itibaren online e-ticaret eğitimlerine talep %826 oranında artış gösterdi. Son 3 ayda e-ticaret yapmayı öğrenmek için online eğitimlere dahil olan katılımcı sayısı 6 bini aştı. Yıl sonuna kadar hedef, sektöre 20 bin e-ticaret uzmanı kazandırmak.

Bu pandemi süreciyle birlikte e-ticaret sitelerine yaklaşım ve alışveriş oranı daha da arttı. Bu da beraberinde her sitenin artık daha profesyonel davranma zorunluluğunu da beraberinde getirdi. Bu eğilimi ise Türkiye’de 9 bine yakın e-ticaret sitesine altyapı hizmeti sağlayan Ticimax E-Ticaret Sistemleri açıkladı.

Düzenlediği ücretsiz online eğitimler ile sektöre yeni e-ticaret uzmanları kazandırmayı hedefleyen şirketin kurucusu Cenk Çiğdemli, “Pandemiden itibaren online eğitimlerimize talep artış gösterirken, katılım oranı da arttı. Son 3 ayda e-ticaret yapmayı öğrenmek için ücretsiz online eğitimlerimize dahil olan katılımcı sayısı 6 bini aştı.” dedi.

E-ticarete giriş eğitimleri ve bayilere özel eğitimlerin yanı sıra, onlarca onu başlığında düzenlenen webinar serisiyle çok kısa bir sürede Türkiye’nin dört bir yanından binlerce kişiye ulaştıklarını aktaran Çiğdemli, “Online ticaret çok hızlı ve ani bir yükseliş ivmesi yakaladı. Esnaf, Kobi, girişimci ve gençlerimiz bunun farkında ve eğitimlere yoğun ilgi gösteriyorlar. Tahminlerimize göre yıl sonuna kadar ücretsiz eğitimlerle ulaşabildiğimiz katılımcı sayısı 20 bini bulur. Bu yıl hedefimiz sektöre 20 bin e-ticaret uzmanı kazandırmak” diye konuştu. 

Ücretsiz online eğitimlerde, e-ticaret, e-ihracat, pazaryerleri, SEO, Sosyal Medya Satış ve Pazarlama Yöntemleri, Google Ads ve Facebook Reklamcılığı, Google Analytics, Yandex Metricave E-ticaret fotoğrafçılığı gibi onlarca başlıkta webinar bulunuyor. Ayrıca Ticimax Instagram Canlı yayın serisi ‘E-ticaret Masası’nda her hafta 3 farklı konuda canlı yayınlar yapılarak, sektör uzmanları ve girişimciler bir araya getiriliyor.

Yeni iş olanakları ve fırsatlar yaratsa da diğer tarafta bir şeyler götüreceği kesin. Teknolojiye ayak uydurabilenlerin hayatta kalmaya devam edeceği bu süreçte bu firmaların hangisinin olacağını zaman gösterecek.

Kaynak: www.hurriyet.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir