Diyabet Hastalarına Uzaktan Destek | Teknobahçe

Diyabet Hastalarına Uzaktan Destek

Diyabetli insanlar artık NHS(National Health Service) sayesinde pandemi sırasında durumlarını çevrim içi olarak yönetebilecekler.

Araştırmalar, diyabet hastalarının COVID-19 ile ölme riskinin önemli ölçüde daha yüksek olduğunu ancak kontrollerin düzgün şekilde yönetilmesi sonucunda iyileşme ve daha iyi sonuçların elde edilebileceğini de göstermektedir.

NHS İngiltere için ulusal diyabet uzmanı Profesör Partha Kar, “Tip 1 veya Tip 2 diyabet ile yaşamak, milyonlarca insan için günlük bir meydan okumadır ve koronavirüs ile enfekte olduklarında daha fazla risk altında olduklarını bilmek endişe verici olacaktır, ancak NHS insanlara yardım etmek ve onları güvende tutmak için harekete geçti.” dedi.

Tip 1 diyabet ile yaşayan insanlar aşağıdaki teknolojilere erişebilecek :

  • Digibete: Tip 1 diyabetli çocuklar, gençler ve aileleri,çeşitli eğitim, öğretim ve destek kaynakları için DigiBete uygulamasını ve web sitesini kullanabilecekler.
  • MyType1Diabetes: Tip 1 diyabetli yetişkinler,myType1diabetes.nhs.uk sayfasını ziyaret ederek, insanların Tip 1 diyabet hakkında daha fazla bilgi edinmelerine ve nasıl yönetileceğine olan güvenlerini artırmalarına yardımcı olmak için videolar ve e-öğrenim kursları içerir.

Tip 2 olan kişiler, bir sonraki yıl aşağıdaki teknolojilere erişebilecek :

  • Platform, Tip 2 diyabetlerini etkili bir şekilde yönetmek için bilgi ve beceri sağlar.Kullanıcılara duygusal ve zihinsel refah konusunda tavsiyeler verir.Kullanıcıların sağlıklı davranışları benimsemelerine ve sürdürmelerine yardımcı olur.
  • NHS diyabet önleme programı, Microsoft Teams gibi platformlar kullanılarak, Tip 2 diyabet riski altında olanların riskini azaltmalarına yardımcı olacak.

Teknolojiye yapılan bu yatırım, hastalara tedavi ve bakım konusunda tavsiyelerin yanı sıra diyet ve egzersiz konusunda da eğitimlerin verileceği anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir