Apple Glass İçin Oluşturulan Çok Gerçekçi Konsept! | Teknobahçe

Apple Glass İçin Oluşturulan Çok Gerçekçi Konsept!

Apple Glass için artık ortaya pek çok fikir ve detay çıktı. Pek çok analistin çıkacağı konusunda hem fikir olduğu bu giyilebilir ürün için tasarımcılardan da konsept fikirleri geliyor. Radikal iPhone tasarımlarıyla dikkat çeken tasarımcı Iskander Utebayev, Apple Glass için sınırları zorlayan bir konsept hazırladı. İşte o tasarım:

Apple Glass için hazırlanan çok gerçekçi konsept tasarımı

Iskander Utebayev, daha önce de bat.not.bad adlı Instagram hesabı üzerinden heyecanlandıran iPhone konsepti için farklı paylaşımlar yapmıştı. Bu paylaşımlarda iPhone 12 Flip olarak adlandırılan tasarım milyonlarca kez görüntülendi ve çok beğenildi bunun yanında, farklı otomobil ve teknolojik tasarımlarıyla öne çıkan Utebayev şimdi de bir süredir gündemde olan Apple Glass konsept tasarım ile bizleri karşılıyor.

Konsept tasarımında göze ilk çarpan şey akıllı gözlükte iPhone arayüzünün kullanılmış olması. Dokunmatik özellikte olduğunu tahmin ettiğimiz bu gözlük dışarıdan normal bir gözlük gibi görünüyorken, iç tarafta kullanıcıya bilim kurgu filminde gibi hissettiren dijital bir arayüze sahip.

Apple’ın akıllı gözlüğü için ortaya çıkan özellikler

Gözlükte Apple’ın son zamanlarda dikkat çeken LiDAR teknolojisine yer verileceği söyleniyor. Apple artırılmış gerçekçiliğe önem veriyor bu sebeple de giyilebilir cihazında da bu noktaya odaklanıyor. Gözlüğün lenslerinin akıllı özelliğinin bulunacağı ve farklı şekilde kullanımlar sunacağı tahmin ediliyor.

Çok bir özelliğinin bilinmediği bu cihaz için 499 dolar fiyat etiketiyle kullanıcıların karşısına çıkacağı söyleniyor. Akıllı gözlüğün ise 2021 yılında tanıtılması bekleniyor.

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CDFaC-AlUJi/?utm_source=ig_embed

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir