Apple, Eğitimciler için Ücretsiz Kodlama Kurslarını ve Materyallerini Genişletiyor | Teknobahçe

Apple, Eğitimciler için Ücretsiz Kodlama Kurslarını ve Materyallerini Genişletiyor

Apple, tüm beceri düzeylerindeki eğitimcilerin hem Swift hem de Xcode’u öğretme yeteneğini kazanmasına yardımcı olmayı amaçlayan yeni ve ücretsiz bir kaynak planladığını açıkladı.13 Temmuz’da Apple, Swift’te Geliştirme müfredatına giriş niteliğindeki eğitimcilere ücretsiz çevrimiçi eğitim sunmaya başlayacak.

Apple, bu müfredatın, kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak öğrencilerin öğrenme stillerini karşılamak için tamamen yeniden tasarlandığını söylüyor.

Müfredat lise ve yüksek öğrenim öğrencilerine yöneliktir ve Apple tarafından tasarlanan ve Mac’te Xcode kullanan açık kaynaklı programlama dili Swift’e odaklanır.Daha genç öğrenciler için, 4. ile 8. sınıflar arasında, Apple’ın Herkes Kod Yazabilir müfredatı, Swift Playgrounds uygulaması aracılığıyla Swift’teki kodlamanın yapı taşlarını öğretmek için bulmacalar ve oyunlar kullanır. Bu ders şimdi de genişletiliyor.

“Herkes Bulmacaları Kodlayabilir” kitabını tamamlamış olan tüm öğrenciler için artık yeni bir kitap olan “Herkes Maceraları Kodlayabilir” kitabına geçebilirler. Bu kitapta öğrencilerin önemli programlama kavramlarını öğrenirken Swift ile birlikte bina yapabilecekleri daha gelişmiş etkinlikler de yer alıyor.

Apple’ın kodlama eğitimini artırmaya yönelik uzun vadeli etkileri hala görülmeye devam ediyor. Örneğin, “Herkes Kod Yazabilir” sadece 2016 yılında başlatıldı ve “Swift’te Geliştir” müfredatı geçen yıl geldi. Kombine olarak, programlar bugün dünya çapında 9.000 okula ve yükseköğretim kurumlarına ulaşmaktadır.

Bu bahar başlatılan Apple’ın Evden Öğrenme web sitesinde kaynaklar da var. Site, uzaktan eğitim üzerine isteğe bağlı videolar, sanal konferanslar ve Apple’daki eğitimciler tarafından barındırılan ücretsiz bire bir sanal koçluk oturumları planlama seçenekleri içerir.

Apple’ın pazarlar, uygulamalar ve hizmetler Başkan Yardımcısı Susan Prescott, “Apple 40 yıldır eğitimcilerle birlikte çalışıyor ve Swift’teki Geliştirme ve Herkes Kod Yazabiliyor’un öğretmenlerin ve öğrencilerin topluluklarında bir etki yaratmalarına nasıl yardımcı olduğunu görmekten gurur duyuyoruz” dedi. “Topluluk kolej öğrencilerinin kampüsleri için gıda güvenliği uygulamaları geliştirdiklerini gördük ve ortaokul eğitimcilerinin yaz tatilinde sanal kodlama kulüplerine ev sahipliği yaptıklarını izledik. Bilgisayar bilimleri eğitimine erişimi genişletme taahhüdümüzün bir parçası olarak, deneyimlerine bakılmaksızın, daha fazla eğitimciye kodlamayı öğrenme ve yeni nesil geliştiricilere ve tasarımcılara öğretme fırsatına sahip olmaları için yeni bir profesyonel öğrenme kursu eklemekten heyecan duyuyoruz. ” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir