Apple Arcade ile Gelmesi için Sabırsızlandığımız Oyunlar | Teknobahçe

Apple Arcade ile Gelmesi için Sabırsızlandığımız Oyunlar

Apple Arcade, Apple‘a ait olan ve ücretli üyelik sistemiyle video oyunlarını taşınabilir Apple cihazlardan oynayabildiğimiz bir platform.
Ücretsiz bir deneme sürümü kullandıktan sonra şu an güncel olarak 34,99 TL olarak aylık ödeme yapıyoruz. Amerika fiyatı ise 4,99$.Oyunları sadece online olarak değil indirip offline olarak da oynayabiliyor olmak, herhangi bir reklam barındırmaması, aile içi abonelik sistemini 6 kişilik olmak üzere kullanabiliyor olmamız (tıpkı Apple Music gibi ) ve ebeveynlere yönelik olan ebeveynin denetimleyebiliyor olması, Apple Arcade sistemini öne çıkaran özelliklerden.

8 aydır hayatımızda olan ve bu süreçte 120’den fazla oyun barındıran bu sisteme, kullanıcılar iPhone, iPad, Mac ve Apple TV üzerinden erişip oynayabiliyor. PlayStation 4 DualShock, XBOX, MFI kumandalarını bağlayarak oyun zevkinizi arttırmak adına oyun konsolu kullanabiliyorsunuz. The Enchanted WorldWhere Cards Fall ve Shinsekai: Into the Depths oyunlarıyla gerekli etkiyi uyandıran Apple Arcade, her hafta oyunlarını yeniliyor ve güncel tutuyor.

Son lansmanla beraber Apple başta iOS14, geliştiriciler için Mac Mini olmak üzere birçok yenilik duyurdu.
Bu lansmanda, Apple Arcade ile ilgili duyduğumuz oyunlardan çıkması için sabırsızlanılan 8 tanesi gündemde.

Gelecek 8 Oyun :

 1. The Artful Escape   Artful Escape, genç bir gitar dahisi olan Francis Vendetti’nin hikayesini konu alıyor. Vandetti, ilk performansının gecesinde, saykodelik bir kendini keşfetme arayışı içine giriyor. Girdiği bu keşif yolunda, ölü halk efsaneleriyle ve en ilginç tarafı kendi hayal gücüyle savaşıyor.

 2. Box Project  Konusu hakkında pek emin olunmasa da oyunun sadece bazı söylentilere göre nasıl olabileceği konusunda fikir sahibi olabiliyoruz.
  Habere göre oyun görüntülerinde, küçük yeşil goblinlerle savaşan ve kılıç kullanan Wii benzeri bir karakterimizle, orta çağ sahnelerinde yer alıyoruz.

 3. Enter the Construct  Sürekli lansmanlarda görülmesi ve bir netlik kazanılması beklenen bu bilim kurgu oyunu hakkında maalesef bir bilgiye henüz sahip değiliz.
  Lansmada görülmüş olmasına rağmen detay olmaması şüphe uyandırıyor. Bir iptal durumunda güncelleyeceğiz ancak şu an kullanıcılar hala çıkacağını düşünüyor ve lansman da bize bunu söylüyor.


 4. Fantasian  Aslında üzerine pek fazla bir şey söylemeye ve lansmana pek de gerek yok çünkü oyunun yapımcısı sosyal medya üzerinden RPG oyunu hakkında gerekli duyuruları yapıyor ve görselleri paylaşıyor.
  Twitter linkinden geçtiğimiz Mart ayında bir video paylaştı.
  Mistwalker Corp. olarak bilinen oyun yapım şirketi oyun içeriğine dair birçok görseli de bizlere sundu.


 5. HitchHiker  Hitchiker oyununda otostopçu olarak oynanılan ve kimlikleri hakkında hiçbir şey hatırlamayan insanlara yardımcı olduğumuz bir puzzle oyunu olarak öne sürülüyor.
  5 farklı araca biniyor ve doğru ipuçlarını toplayarak kararlar vermeye çalışıyorsunuz. Her yerde ipuçları var fakat bu oyunda hiçbir şey göründüğü kadar basit değil.

  Birçok gizem sizi bekliyor olacak !


 6. The Pathless  Büyülü bir adada birbirinden güzel ve sisli ormanları keşfettiğimiz, bulmacaları çözdüğümüz ve savaştığımız bu oyunda, bir yoldaşımızla beraber türlü zorlukların üstesinden geliyoruz. Abzu Game ürünü olan, avcı olarak savaştığımız The Pathless, PlayStation 5 üzerinden de oynanabilecek.

 7. Proxi  Sims‘in yaratıcısı Will Wright‘ı tanımayanımız yoktur diye düşünüyorum. Şimdi bizler için yapay zeka destekli bir oyun daha çıkarıyor. Oyuncunun anılarını 3D bir dünyada yapı taşı blokları olarak kullandığı bu oyunda, ev ya da bina inşa etmek yerine Proxi beyinler inşa ediyor olacağız. İşin içinde Will Wright olması ve oyunun konusu sebebiyle benim en çok merakımı cezbeden oyun bu oldu diyebilirim.

 8. Ultimate Rivals: The Court  Günümüz sporlarını ilginç bir şekilde karşımıza çıkaran Ultimate Rivals, the Rink oyunundan sonra bu sefer Amerikan futbolu, beyzbol ve futbol ile geleceğe benziyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir