2020 Avrupa Donanım Ödülleri Sahiplerini Buldu | Teknobahçe

2020 Avrupa Donanım Ödülleri Sahiplerini Buldu

avrupa donanım ödülleri

Avrupa Donanım Birliği(EHA) Avrupa Donanım Ödülleri kapsamında kazananları açıkladı. Kazananları 25 Haziran Perşembe günü duyrudu. Donanım tarafında Amerikalı Silikon Vadisi üreticisi AMD, aldığı ödüllerle yarışamaya damga vurdu. AMD birçok alanda ezeli rakibi Intel’i geride bırakarak ödülleri domine etti. AMD hem ekran kartı hem de işlemci tarafında birden fazla ödüle layık görüldü.Peki kimler hangi alanda yarışı kazandı?

En iyi işlemci ödülünün sahibi AMD oldu.

en iyi işlemci

En iyi işlemci ödülünün sahibi de Ryzen 9 3950X modeliyle AMD oldu. 16 çekirdek ve 32 izlekten oluşan işlemci, 4.7 GHz turbo frekansa sahip. 7 nm litografiye sahip işlemci, hem oyuncular hemde profesyonel kişilerin kullanımına oldukça uygun olduğu belirtildi.

En iyi ekran kartı mimarisi ödülünün sahibi AMD oldu.

en iyi  ekran kartı mimarisi

En iyi ekran kartı mimarisi ise AMD Radeon 5700 XT modeliyle AMD’ye gitti. Tanıtılmasının ardından bazı yazılım sorunları ortaya çıkmış olsa da, bu sorunların birçoğu giderilmiş durumda. AMD ekran kartı mimarisi için yazılım sorunlarını çözerek yarışmada birinciliği kaptırmadı.

En iyi oyuncu monitörü ödülünün sahibi Gigabyte oldu.

en iyi oyuncu monitörü

En iyi ekran oyuncu monitörü ise Gigabyte AORUS 27″ FI27Q modeliyle Gigabyte şirketine gitti.

Boy : 27″
Panel Tipi : IPS
Tepki Süresi : 1ms (MPRT)
Yenileme Hızı : 165Hz
Çözünürlük : 2560 x 1440 (2K)
Çıkışlar : 2xHDMI, 1xDP

En iyi donanım ödülünün sahibi AMD oldu.

en iyi donanım ödülü

Hız aşırtma için seçilen en iyi donanım da Ryzen 3 3300X oldu. AMD’nin alt ve orta segment için geliştirdiği yeni işlemci, fiyatına kıyasla yüksek seviyede hız aşırtma sunabiliyor.

Yılın ürünü ödülünün sahibi AMD oldu.

yılın ödülü

Haberimizin başında söylediğimiz gibi AMD birçok alanda rakiplerine fark attı. Yılın ürünü ise AMD’nin Ryzen işlemcilerine gitti. 3. nesil ile birlikte 7 nm litografiye geçen AMD, watt başına düşen performans konusunda oldukça ilerledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir